Orkide roze ne vazo

Orkideja ekzotike e cila dekoron dhe i jep sharm cdo ambjenti

More details

3 000Leke

Me shume informacion

Orkideja eshte nje lule ekzotike e cila me kujdesin e duhur do qendroje e bukur dhe e lulezuar gjate gjithe vitit.

Si te kujdesemi per Orkidene:

Orkideja ka nevoje per ujitje te rregullt. Duhet ujitur cdo dite gjate sezonit te rritjes (Qershor-Shtator). Gjate muajve te tjere dheu duhet te qendroje i njome. Vazoja duhet te jete e tille qe te kete hapsire ne pjesen e poshtme per tu grumbulluar uji.

Pasi te kete lulezuar plotesisht duhet te prisni kercellin rreth 5 cm siper gjetheve per ti dhene mundesi te ri-gjenerohet. Ka nevoje per shume drite dhe mundesisht diell ndaj vendoseni prane dritareve.

*Modeli jone ju vjen me vazon Scheurich e dedikuar per mire-mbajtjen e Orkideve, ne ngjyra te ndryshme.

Beni porosine tuaj online shpejt dhe thjeshte. Dergesa lulesh ne cdo qytet te Shqiperise.

Dergo lule ne Shqiperi edhe nese je larg, paguaj me PayPal dhe ne do te kujdesemi qe dhurata juaj te mberrije ne destinacion.

16 produkte te tjere ne te njejten kategori: